KONST / Litografier / Färglitografi 15728308
nr 1572 8308
Eskil Nordell
(f. 1921), Sverige
Gatuscen. Signerad, numrerad 108/260. Färglitografi, bildmått: 59x29 cm, yttermått inklusive ram: 75x43 cm
Eskil Nordell, född 1921, svensk målare, tecknare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 19:48:46
150 kr
Eskil Nordell
Läs mer om Eskil Nordell